Přeměna odpadů na zdroje: Dejme novou šanci druhotným surovinám

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje 3. ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje. MPO oceňuje inspirativní projekty, které dávají druhotným surovinám další šanci. Cílem soutěže je hledat cesty k šetrnému nakládání se zdroji a jejich opětovnému využívání.

Soutěžit lze v některé ze 7 kategorií určených pro výrobní podniky, stavební firmy, obce a města, studenty vysokých a středních škol i žáky základních škol. Do soutěže se můžete hlásit od ledna do konce března 2019. Podrobné informace na webu: https://druhotnasurovina.mpo.cz/

Věříme, že řada podniků, živnostníků, stavebních firem, obcí a měst a též studentů a žáků přijme tuto výzvu a přihlásí se do naší soutěže. Vaše nové nápady, návrhy a projekty jak využít použité materiály a předměty a dát jim nový život v podobě druhotné suroviny nebo již nového výrobku budou inspirací pro ostatní. Vítězové z každé kategorie budou paní ministryní průmyslu a obchodu slavnostně oceněni diplomem a hodnotnými cenami v červnu 2019 v Senátu Parlamentu ČR.

Hlavním cílem soutěže, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, je nejen osvěta, ale i prezentace příkladů dobré praxe úspěšných českých firem, které v oběhovém hospodářství nalezly svou podnikatelskou příležitost. Z odpadních materiálů získávají suroviny pro vlastní výrobu a jsou se svými výrobky na trhu úspěšní. Katalog nominovaných a vítězných projektů a prací z 2. ročníku soutěže tuto skutečnost dokládá.

Pořádání soutěže Přeměna odpadů na zdroje je příspěvkem Ministerstva průmyslu a obchodu k přípravě České republiky na přechod k oběhovému hospodářství.

Schéma oběhového hospodářství:


     
reklama reklama