Maximální kvalita za dostupné náklady

Minulý rok se část skupiny Saint – Gobain v České republiky a celé vedení přestěhovalo do nových kancelářských prostor v Libeňských Docích. V rozhovoru s Tomášem Rosákem, předsedou představenstva SGCP CZ a.s. se dozvíte, v čem jsou nové kanceláře inovativní, nevšední a v čem se liší od jiných standartních kanceláří.

Co bylo impulsem vašeho rozhodnutí přesunout kanceláře a sídlo společnosti?

Myšlenku přesunout sídlo společnosti do nových moderních budov jsme měli již nějakou dobu. Dříve jsme měli kanceláře v budově z 50. let, byť velmi profesionálně zrekonstruované, ale určitě jsme zde nedosahovali takového komfortu, který dnešní technologie nabízejí. Saint-Gobain je firma, která se sama snaží všem ukazovat možnosti současného stavebnictví, že maximální kvalitu je možné vytvořit za srovnatelné peníze, za dostupné náklady. Samozřejmě jsme chtěli prakticky našim zákazníkům, ale i našim zaměstnancům ukázat, že je to možné, chtěli jsme se podílet na výstavbě nových kancelářských budov a provozovat je.

Co přineslo tak úzké zapojení skupiny Saint-Gobain do projektu samotnému investorovi a jeho partnerům, kteří se na přípravě projektu a samotné stavbě podíleli?

Součástí celé myšlenky bylo prezentovat investorům a stavebním firmám, že moderní stavebnictví je možné, že přináší skvělé výsledky s minimálním nárůstem nákladů, že je možné i se standardními pracovníky a projekčními týmy vytvořit něco, co je unikátní Proto jsme vlastně s projektantem, investorem i generálním dodavatelem stavby úzce spolupracovali, docházeli jsme často na stavbu a ukázali všem, jak je možné všechny technologie využít a vbudovat.

Nakolik je nová budova odrazem toho, co skupina Saint-Gobain vyrábí a dodává na český trh?

My doufáme a věříme tomu, že jsme sem dali maximum materiálů a technologií, které v České republice vyrábíme nebo dovážíme ze zahraničí. Jsme hrdí na to, jak ty kanceláře vypadají, jaká je zde akustika, kolik máme světla, jak zde proudí vzduch a jaké skvělé a příjemné pracovní prostředí zde je. Myslím si, že to, co jsme zde spoluvytvořili, je obrazem toho, co nabízíme a za čím si stojíme.

V čem jsou vaše kanceláře inovativní, nové, nevšední, jiné než ty běžné v jiných kancelářských budovách?

V první řadě se díváme zejména na ekonomiku provozu, základem je perfektní a kvalitní tepelná izolace, a to nejen z pohledu vytápění, tak i z pohledu klimatizace. Naše provozní náklady jsou zhruba o 60 % nižší než v předchozích kancelářích a to i přes to, že plocha nových kanceláří je větší. Dalším atributem, který nové kanceláře výrazně odlišuje, je akustika. Ať už se jedná o prostorovou akustiku, kdy ve větších místnostech a zasedačkách jsme docílili vysoké úrovně, kdy nedochází k odrazům, nevytváří se echo, každý kdo zde hovoří má jasný hlas, je mu rozumět a udrží pozornost posluchačů. Samozřejmě jsme zajistili také perfektní akustiku mezi kancelářemi, aby se pracovníci z jednotlivých kanceláří nerušili.

Byli jste ve velmi úzkém kontaktu s investorem a jeho partnery, kteří se na stavbě podíleli a věnovali se detailně každé fázi výstavby. Co si z této zkušenosti odnesete pro další projekty a spolupráci s velkými developery a investory?

Je to poměrně jednoduché, je možné postavit kancelářské budovy v TOP třídě, za takřka identické náklady jako ty standardní, že lidé to umí, že nedochází k žádným zádrhelům a jde o to mít na straně investora a developera odvahu použít ty systémy, které nabízíme.

Jak své nové pracoviště hodnotí vaši zaměstnanci?

V prvé řadě se musíte zeptat jich, ale vzhledem k tomu, že i já jsem zaměstnanec, tak vám za sebe odpovím. Mně se tady extrémně líbí, jsem hrozně spokojený a přál bych každému mít takové pracovní prostředí, jako mám já.

     
reklama reklama