Park Hloubětín

Park Hloubětín Navržený bytový komplex se skládá ze 3 domů o 115 bytech a několik komerčních jednotek určených převážně pro služby rezidentům. Objekty jsou navrženy jako čtyřpodlažní s jedním či dvěma ustupujícími podlažími, které nabízejí komfortní jižní byty s prostornými terasami. Součástí projektu je také realizace parku o rozloze cca 3.000 m², který prochází celým areálem a nabídne dostatečný prostor pro relaxaci, ale také mnoho hracích prvků pro děti.

Veškerá doprava bude umístěna do podzemních garáží, plocha na povrchu bude maximálně využita pro zeleň. Dispozice bytů jsou promyšlené s důrazem na oslunění, prosvětlení, výhledy a uživatelský komfort. Všechny byty díky své konstrukci, řízenému větrání s rekuperací tepla ve všech bytech a celkově minimální spotřebě energie na vytápění, jsou řazeny mezi energeticky pasivní domy, které splňují přísná kritéria, jsou šetrná k životnímu prostředí a pro své obyvatele vytváří jedinečné klima typické jen pro tyto moderní domy.

Kritéria šetrnosti:

-          Plastová okna s izolačním trojsklem
-          Centrální řízené větrání s rekuperací tepla
-          Mimořádné zateplení obvodových stěn tl. 200 mm
-          Příprava pro venkovní žaluzie s elektrickým ovládáním
-          Úsporná LED svítidla ve společných prostorách a garážích
-          Fotovoltaické panely na střechách objektů
-          Průměrná spotřeba energie na vytápění 13 kWh/m2rok
-          Zdivo z vápenopískových bloků, zděné příčky ze sádrových bloků
Poznámka CZGBC: Všechny propagované projekty, produkty nebo služby v této sekci procházejí výběrem Komise pro vnitřní a vnější vztahy České rady pro šetrné budovy a musí prokazatelně splňovat kritéria šetrnosti. Průkaznost kritérií musí být ověřena nezávislým auditorem nebo certifikací. Kromě realizovaných projektů je možné propagovat záměr projektu, produktu nebo služby. Zde musí společnost doložit jasnou představu o dosažení šetrnosti.
     
reklama reklama