Představenstvo

Tomáš Andrejsek, předseda představenstva
Tomáš Andrejsek je Managing partnerem ve společnosti ELAN Interior, která se zabývá interiérovým designem kanceláří a jejich vybavením nábytkem. V oblasti stavebnictví a designu interiérů se pohybuje od roku 1998, podařilo se mu vybudovat a téměř 10 let  vést české a slovenské zastoupení firmy Kaldewei. Od roku 2011 řídí se svým kolegou české zastoupení Elan Interior. V Radě se věnuje především vnitřnímu prostředí budov.

 

Jan Andrejco, člen představenstva
Jan Andrejco momentálně pracuje na pozici technický ředitel u developra průmyslových nemovitostí Panattoni EUROPE. V Panattoni začal pracovat před jedenácti lety na pozici project manager a následně jako šéf projektového oddělení a vedoucí developmentu. Zaměřuje se zejména na oblast udržitelnosti průmyslových objektů a v posledních letech jeho velkým tématem je revitalizace bronwfieldů.

Jakub Benda, člen představenstva
Od roku 2015 Jakub Benda působí na pozici marketingového ředitele skupiny Saint - Gobain pro Česko a Slovensko. Ve společnosti ale působí již od roku 2005, kdy využil nabídky podílet se na uvedení konceptu cash and carry pro řemeslníky pod značkou Platforma na český trh. Po třech letech byl pověřen řízením marketingu na úrovni všech aktivit distribuce stavebních materiálů. V Radě se především věnuje tématům environmentální certifikace budov, role stavebních materiálů v udržitelné výstavbě nebo retence vody a využití zelených střech.


Karolína Dvořáková, člen představenstva
Karolína pracuje ve společnosti Horizon Holding, působící na českém trhu v oblasti rezidenčního developmentu, která je dceřinou společností Shikun & Binui Real Estate Development, v níž zastupuje pozici Sustainability Coordinator. Náplní práce Karolíny je integrovat strategie a principy trvale udržitelného rozvoje v rámci několika zemí střední a východní Evropy, tj. České republiky, Polska, Maďarska, Rumunska a Srbska, kde mimo jiné koordinuje implementaci certifikací BREEAM a LEED na  převážně multi-rezidenčních projektech.

 

Karel Fronk, druhý místopředseda představenstva
Karel je vedoucím oddělení Udržitelný rozvoj ve společnosti SKANSKA, kde odpovídá za aktivity společnosti v oblasti udržitelnosti, zejména v oblasti green business, ochrany životního prostředí, systémů řízení managementu a podpory komunity. Ve společnosti SKANSKA působí od roku 2004, od počátku se věnoval oblasti ochrany životního prostředí, integrovaným systémům řízení a udržitelnému rozvoji. Předtím než nastoupil do společnosti SKANSKA se věnoval místní Agendě 21 a Udržitelnému rozvoji v Českém ekologickém ústavu.


Petr Kašík, člen představenstva
Petr Kašík je obchodní ředitel skupiny Automation v české firmě AMiT, která se zabývá vývojem a výrobou řídicích systémů pro automatizaci budov. Celý profesní život pracuje v oboru průmyslové automatizace, v poslední době se zaměřuje především na oblast BMS, vnitřní prostředí budov, monitoring energií a dispečerská pracoviště. V Radě chce podpořit rozvoj aktivit do regionů a propagovat její cíle a vize mezi regionálními potenciálními členy.

 

Jindřich Kindl, člen představenstva
Jindřich Kindl pracuje jako senior project manager ve společnosti Sekyra Group, kde se především zaměřuje na rozvoj nových lokalit. Připravuje mimo jiné revitalizaci několika významných pražských bronwfieldů. Při přípravě a realizaci projektů se snaží aplikovat nebo přímo udávat trendy směřující k šetrnému a udržitelnému rozvoji a to nejen budov, ale také při tvorbě nových čtvrtí v místech stávajících bronwfieldů. V Radě se zajímá o témata spojené s implementací evropských směrnic, úprav legislativy a předpisů týkající se výstavby.Robert Leníček, místopředseda představenstva
Robert Leníček je architektem a partnerem ve společnosti Len+k architekti, jedné ze společností, které stály při založení CZGBC. V současné době je zde zodpovědný za kreativní a koordinační vedení projektů většího rozsahu a rozvoj společnosti v oblasti aplikace moderních návrhových nástrojů a sustainability.  V rámci Rady je členem organizačního týmu konference Šetrné budovy a od roku 2013 členem představenstva.


Antonín Lupíšek, člen představenstva
Antonín Lupíšek je odborníkem na systémy hodnocení udržitelnosti v oblasti stavebnictví. Působí jako výkonný vedoucí výzkumného programu Architektura a interakce budov se životním prostředím v Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT a jako odborný asistent na Fakultě stavební ČVUT. Je zakládajícím členem České společnosti pro udržitelnou výstavbu budov, aktivním členem International Initiative for a Sustainable Built Environment a jedním ze zakladatelů České rady pro šetrné budovy.

 


Ondřej Šrámek, člen představenstva
Ondřej Šrámek pracuje ve společnosti Knauf Insulation jako manažer public affairs a sustainablility pro východní Evropu. V CZGBC působí od roku 2010. Na začátku roku 2011 založil pracovní skupinu Udržitelné materiály, která mimo jiné vydala pod hlavičkou CZGBC publikaci LCA a EPD stavebních výrobků. Podílí se také na vedení aliance Šance pro budovy. Ondřej vystudoval mezinárodní politiku a politologii na VŠE v Praze. Studoval také na University of Queensland v Austrálii a na University at Albany v USA.Petr Vogel, tajemník představenstva
Petr je iniciátorem a zakladatelem České rady pro šetrné budovy. Reprezentuje konzultační společnost EkoWATT (Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie). Jako konzultant se zaměřuje na energetickou účinnost, vnitřní prostředí, počítačové simulace chování a integrované plánování budov. Pracuje např. na analýzách nových developerských projektů, rekonstrukcí stávajících budov hlavně v oblasti obchodních center a průmyslu. Významně se podílí na výzkumných projektech EkoWATTu.


 

Arne Springorum, vzděláním hydrogeolog, pracuje jako environmentální konzultant již 13 let. Několik let pracoval ve Spojených státech, kde nasbíral cenné zkušenosti. Od roku 2008 působil v globální konzultační společnosti Environmental Resources Management (ERM), jejíž aktivity rozvinul na českém trhu a vybudoval tým konzultantů. Poté, co se v roce 2013 společnost ERM rozhodla stáhnout z ČR, Arne využil příležitost k založení vlastní poradenské společnosti HE Consulting, přičemž si zachoval svůj původní tým konzultantů.
     
reklama reklama